2-Festivalul-Lupilor-2025-2.jpg

În perioada 8-10 august 2025, rezervația „Orheiul Vechi” devine din nou un punct de atracție pentru oameni. Va avea loc cea de-a cincea ediție a Festivalul Lupilor. Muzica, corturile și spiritul liber vor reuni din nou suflete sub cerul liber festivalul de camping.

Timp de trei zile, participanții vor avea parte de un program muzical variat, de la folk și rock la muzică electronică și alternativă. Pe scena principală vor urca LUPII lui Calancea, ce îmbină tradiția cu sunete moderne, alături de energicii Dubioza Kolektiv, Gândul Mâței, Ana Everling și alți artiști din Republica Moldova, România, SUA, Bosnia și Herțegovina. Line-up-ul continuă să se contureze, cu noi surprize ce vor fi anunțate în curând.

Maratonul muzical se va desfășura și pe timp de noapte. Sunt planificate DJ set-uri, preparty-uri și afterparty-uri, iar atmosfera de sărbătoare va dăinui până dimineață.

Festivalul Lupilor nu este doar o scenă, ci și un spațiu viu pentru toate vârstele. Zone de joacă pentru copii, târguri meșteșugărești, food court-uri cu bucate tradiționale și internaționale, camping dotat cu facilități și activități în aer liber – fiecare va găsi ceva pe gustul său.

Biletele sunt deja disponibile pe site-ul tickets.festivalul-lupilor.md. Prețul variază între 360 și 1.000 de lei, în funcție de categorie. Copiii sub șapte ani au acces gratuit. Organizatorii recomandă achiziționarea biletelor din timp pentru o planificare mai eficientă a vacanței de vară.

A cincea ediție a Festivalul Lupilor promite să fie una deosebită. Nu doar un festival, ci o adevărată călătorie prin muzică, tradiții și magia naturii în inima Orheiului Vechi.

Preluat de la: diez.md